Existuje mnoho způsobů na pořízení auta – klasická půjčka, finanční leasing, operativní leasing. Nebankovní půjčka na auto patří k těm nejméně využívaným. Jaké jsou výhody a nevýhody takového úvěru?

Nebankovní autopůjčky poskytuje několik subjektů na finačním trhu. Jejich prezentace okamžitě vypovídá o typu lidí, kteří by o tento způsob financování auta mohli žádat. U většiny nabídek je to online půjčka, kde nevadí zápis v registru dlužníků, není potřeba dokládat příjmy ani něco zastavovat. Je tedy mířená na lidi, kteří byli klasickými bankami odmítnuti.

V dnešní době jsou klasické banky velmi opatrné při vyhodnocování žádostí o úvěr. Půjčka na auto není výjimkou. Pokud někdo nemá dostatečně vysoký příjem nebo má záznam v registru, na bankovní úvěr pravděpodobně nedosáhne. Podobně na tom jsou leasingové společnosti, nikdo nechce příliš riskovat s jejich penězi.

Pro mnoho lidí tedy zůstává nebankovní půjčka jedinou možností získat dostatek peněz na koupi auta. Jaké jsou její výhody a nevýhody?

Výhody a nevýhody nebankovní autopůjčky

Nebankovní půjčka na auto má několik hlavních výhod, mezi ně patří např.:

  • rychlost sjednání,
  • jednoduchost a pohodlnost žádosti,
  • velmi uvolněné podmínky získání.

Běžně jsou nebankovní půjčky sjednávány pomocí online formuláře nebo po telefonu. O např. mikropůjčky lze zažádat dokonce jen pomocí SMS zprávy. Člověk nemusí nikam chodit a celý proces bývá o něco jednodušší než u klasické banky. Díky jednodušším podmínkám tak na nebankovní půjčku na auto může dosáhnout prakticky každý.

Mezi nevýhody naopak patří:

  • velmi vysoký úrok,
  • nepřeberné množství poplatků,
  • lichvářské praktiky.

Většina nebankovních společností poskytuje riskantní úvěry – dopředu ví, že jej dotyčný nebude schopen splatit. Risk si kompenzují vysokými poplatky, případnými exekucemi a jinými praktikami na hranici lichvy. Toto je nutné mít na paměti při sjednávání takového úvěru, i když se daná nebankovní instituce tváří nevinně.

O typu nebankovní instituce vypovídá přehlednost jejich smlouvy, nikoliv jejich webové stránky. Je nutné si každý bod pečlivě přečíst, protože často bývají ty nejdůležitější detaily schovány do textu tak, aby je nepečlivý čtenář pouze přejel zrakem.

Předchozí článekAž sto tisíc během 15 minut. To je Razdva půjčka
Další článek4 způsoby, jak zabránit kávě, aby obarvila naše zuby