Pracují na jednoduchém principu, zapojíte je do běžné elektrické zásuvky a teplo vám dodají skutečně během chvilky – to jsou teplovzdušné ventilátory, jejichž kouzlo začíná v poslední době objevovat stále více domácností. A proč byte si je měli pořídit i vy?

Ideální pomocník pro chladná rána

Nejspíš si ještě z dětství pamatujete, jak protivné bylo vstávání do studeného dětského pokoje nebo jak vás maminka na chatě starostlivě balila do svetrů, než starý kotel konečně začal topit. Kdybyste ovšem v té době měli po ruce teplovzdušné ventilátory, byly by všechny tyto problémy minulostí. Tato šikovná zařízení totiž umí dodat teplo prakticky okamžitě – ze svého okolí nasávají studený vzduch, aby ho později na zabudovaném topném tělese ohřála a okamžitě rozvedla po místnosti. Stačí je postavit do místnosti, kterou je třeba oteplit a pár minut počkat.

Teplovzdušné ventilátory se přizpůsobí vašim potřebám

To však zdaleka není vše. Pořídíte-li si model se zabudovaným termostatem, můžete si sami určit, jak vysoká teplota v místnosti bude a jak dlouho bude udržována. Je možné tak ventilátor nechat zapnutý klidně celou noc a ráno se vzbudit do příjemně teplé ložnice. Nebojte se, všechny prodávané přístroje mají pojistku proti přehřátí, takže se v případě potíží samy vypnou.

O vaše zdraví se postarají keramické články

Jako doplňkový zdroj tepla jsou teplovzdušné ventilátory opravdu nezastupitelné. Ty běžné však často nepříjemným způsobem vysušují vzduch, a vy potom smrkáte, kašlete a necítíte se dobře. Zejména u dětí, astmatiků a alergiků jde o problém velmi závažný. Můžete se mu však bránit nákupem teplovzdušných ventilátorů nové generace, které teplo ohřívají na keramických deskách. Vzduch tak přijde jen o malé procento své vlhkosti a vám se bude ve všech směrech dýchat zaručeně lépe.

Předchozí článekMatrace zákonitě tvoří polovinu našeho zdraví
Další článekDíly na nákladní auta nejsou nedostatkové zboží