Máte dojem, že vám v dílně až příliš rychle ubývají vruty, hřebíky nebo dokonce mizí hodnotné kusy nářadí? Osobní prohlídka se u většiny zaměstnanců obvykle nesetkává právě s pozitivními reakcemi, ale obyčejné „objetí kapes“ detektorem kovu je zpravidla snášeno mnohem lépe. A přitom dokáže být úplně stejně účinné!

Jak vlastně pracují detektory kovu

Pokud se podíváme na princip, na němž fungují detektory kovu, zjistíme, že jde vlastně o přístroje využívající elektromagnetické indukce. Jednoduše řečeno, registrují změny magnetického pole v dosahu svého akčního rádia a upozorní na ně akustickým signálem. Nejsou tedy nijak nebezpečné, nevysílají žádné rentgenové paprsky ani nic podobného. Neříkáme to náhodou, právě potenciální (ne)bezpečností se snaží někteří zaměstnanci argumentovat – zpravidla ti, kteří nemají tak úplně čisté svědomí. Můžete jim tedy okamžitě vzít vítr z plachet.

Detektory kovu ve firemní kultuře – pro a proti

„Přistoupit, otočit, další!“ Ne, takhle striktně to u vás na pracovišti opravdu probíhat nemusí. Co si však počít se stále znovu mizejícím drobným materiálem? Nepřehlížejte tyto nedostatky s tím, že jde přece jen o pár drobných. Na konci roku se totiž tyto nepředvídané ztráty jistě nasčítají. Určitě však není dobré zavést dohledávací detektory kovu ze dne na den a bez upozornění. Nejdříve varujte, teprve pak zaveďte opatření. Už samotný psychologický efekt bývá dostačují. A následné náhodné dny kontrol s detektorem v ruce si poctivost vašich zaměstnanců takříkajíc pojistí.

Detektory kovu prodej – kolik vlastně zaplatím?

Nemusíte se bát ztraceného času (kontrola každé osoby zabere sotva pár vteřin) ani přehnaně vysoké investice. Každá firma zaměřující se na oblast činnosti detektory kovu prodej vám potvrdí, že ty nejlevnější kousky se pohybují v řádech tisícikorun. Na druhou stranu profesionální „letištní“ brány se mohou vyšplhat až do statisíců. To však ve vaší firmě určitě nebude potřeba.

Předchozí článekOdborníci z ABAXU radí: Co s notebookem, když se nenabíjí?
Další článekJak natřít starý radiátor, aby vypadal jako nový?