Spřádáte plány na léto? Pokud ještě stále nemáte jasno, kterou destinaci navštívit, dost možná se to změní po přečtení tohoto článku. Za skvělými zážitky totiž nemusíte jezdit daleko. Vyrazte objevovat krásy Moravy, má rozhodně co nabídnout! 

Brno a jeho památky, Lednicko-Valtický areál, Moravský kras, CHKO Pálava. Co mají tato místa společné? Jedná se o turistické dominanty Moravy, o kterých už někdy slyšel téměř každý, nebo je přímo navštívil. Morava se však pyšní mnoha dalšími, méně známými místy. Jejich výhodou je, že zde nepotkáte davy turistů, a tak si budete moci jedinečnou atmosféru vychutnat v klidu. Jaká to jsou?

Pokud jste milovníkem přírody, budete si na Moravě připadat jako v ráji. Určitě byste neměli minout horské pásmo Chřiby, které je pro turistiku jako stvořené. Svým návštěvníkům nabízí romantická lesní zákoutí, potůčky, studánky a tajemná místa opředena zajímavými pověstmi. Na své si zde přijdou také zájemci o historické památky, v Chřibech se jich nachází velké množství. 

Celému pohoří vévodí hrad Buchlov, jeden z nejstarších hradů nejen na Moravě, ale dokonce v celé České republice. Nedaleko něj leží neméně zajímavý zámek Buchlovice. Za návštěvu stojí také zřícenina hradu Cimburk, ke které se váže spoustu pověstí. Pokud máte rádi historii, jistě si užijete návštěvu Archeoskanzenu Modrá, který zobrazuje život obyvatel Velké Moravy. 

Nejen Chřiby však okouzlují nádhernými přírodními scenériemi. Atraktivní výhledy do krajiny poskytují vyhlídky Devět mlýnů a Králův stolec, nacházející se v NP Podyjí. Tento pohled vás natolik uchvátí, že se snadno odpoutáte od starostí každodenního života a budete se jen kochat moravskou přírodou. 

Také byste rádi aspoň jednou v životě navštívili Toskánsko? Můžete! Toskánsko totiž najdete nejen v Itálii, ale i na Moravě. Krásná zvlněná krajina byla dokonce zařazena mezi 50 nejkrásnějších míst světa – a určitě právem. Přijeďte se během svého cestování přesvědčit na vlastní oči. 

Uprostřed Novomlýnské nádrže se nachází světový unikát, tedy „ostrovní“ kostel sv. Linharta. Jedná se o poslední připomínku zatopené vesnice Mušov, která zanikla před třiceti lety. Pohled na ostrůvek uprostřed velké vodní plochy je opravdu úchvatný. Dostat se na něj bohužel není možné, i z dálky však ohromí.

U vody ještě zůstaneme. Plavit se na lodi a přitom si užít netradiční pohled do okolí – zní vám to dobře? Pak zavítejte k historické vodní cestě zvané Baťův kanál. Krásy Moravy tak uvidíte ze zcela odlišné perspektivy. Můžete využít nejen skupinové rekreační plavby, ale dokonce si můžete vypůjčit vlastní loď a být tak pánem svého času. 

Máte rádi tajemno? Nebo jste spíš vyznavači adrenalinu? Ať tak či onak, Znojemské podzemí nabízí obojí. Jedná se o rozsáhlý podzemní labyrint, jehož počátky vzniku se datují až do dávného 14. století. Bát se budete při prohlídce expozice „Tajemné podzemí“, kdy se ocitnete ve stísněné atmosféře doplněné oživlými skálami, netopýry, skřety a ukázkou vězeňských kobek. Pokud naopak toužíte po dobrodružství, právě na vás čekají speciální trasy s úzkými chodbami, plné vody a bláta. Po zdolání takto krkolomné cesty pak na sebe můžete být náležitě pyšní. 

Pokud prahnete spíš po zaslouženém oddechu, přichází ke slovu wellness pobyty. Na Moravě se nachází spousta hotelů, které wellness služby nabízejí. Je pak už jen na vás, zda svůj pobyt spojíte s výlety do okolí, nebo se budete raději oddávat slastným procedurám. Nabídky wellness pobytů za výhodnou cenu najdete například na Slevoking. Teď už nic nestojí v cestě vysněnému odpočinku! 

Předchozí článekVýroba etiket a jejich druhy
Další článekDva digitální vynálezy, na které nedáte dopustit