Již máte doma čtyřnohého kamaráda, nebo se na něj teprve chystáte? Máme pro Vás pár rad, které potřeby pro psy se budou určitě hodit.

Každý pes ocení, má-li svůj pelíšek, kde se může uchýlit. Je to místo, kam psa odkážeme v případě, že nechceme aby se nám pletl pod nohy, nebo když něco vyvede. Pelech pejsek využije i tehdy, je-li nemocný, nebo jednoduše když chce mít svůj klid.  A je opravdu z čeho vybírat. Na trhu máme v nabídce plno typů pelíšků. Kulaté, oválné, obdélníkové, nebo dokonce i textilní boudy a spací pytle pro psy. Pro velká plemena určitě nebudeme pořizovat pelechy, které by jim byly těsné. Pes musí mít možnost se v pelíšku i natáhnout, ne jen spát v klubíčku. Jestli jsme si pořídili malé štěňátko, které vyroste ve velkého psa, neměli bychom počítat s tím, že stejně do pelíšku doroste. Proto doporučujeme koupit malý pelíšek, který v každém případě dostane zabrat v období dorůstání pejska (nutná potřeba štěňat vše rozkousat). Až pejsek ze štěněcího pelíšku vyroste, teprve pak je v hodná doba na závěrečnou velikost psího pelechu.

Na co se ještě zaměřit u pelechu pro psy? Při zašpinění pelíšku určitě oceníme snímatelný potah, který můžeme vyprat. Dále, dávat si pozor na to, z jakého materiálu je pelech ušit. Je vhodné do pelíšku investovat a nepořizovat si ten nejlevnější na trhu. Každý materiál dříve či později začne trpět únavou. Hlavně máme-li pejska, který si v pelíšku rád pohrabe. Tenké a téměř průsvitné látky nejsou vhodné pro tyto produkty.

Jaký tvar pelechu vybrat?

• Oválný pelech pro psa

K typickým psím pelechům patří oválné pelíšky, které se kupují nejčastěji. Svým tvarem totiž vyhovují všem velikostem psů. Dnes je možné zakoupit oválné pelechy pro psy v různých barvách a vzorech, nejhezčí mají v e-shopu iridog.cz       

                

• Kapsa pro psa

Jestliže svému psímu mazlíčkovi chcete dopřát něco netradičního, investujte do krásné kapsy, do níž se zachumlá a je mu teplo. Kapsy jsou rovněž vhodné pro malá i velká plemena. Největší průměr tohoto pelíšku je 1m.

• Boudy pro psy

Boudy nemusí být jen z dřevěných palet. Boudy mohou být vyrobeny z textilního materiálu. Boudy se hodí jako psí pelíšek zejména do míst, která nejsou tepelně izolovaná, ale i do interiéru, ve kterém je můžeme krásně sladit.

• Spací pytel pro psy

C:\Users\HP\Desktop\Fotky mix\sovičky, kytky černé, kapsy\900px\IMG_4154-Edit.jpg

Spací pytel pro psy, nebo také tulící vak, slouží jako pelíšek, ale také něco jako zateplená kapsa. Vak můžeme použít i jako výstelku do přepravky.


• Obdélníkový pelech pro psa

C:\Users\HP\Desktop\Fotky mix\Fotky Lukáš V\Lukáš Večerka, puntíky, kávová kolekce\pelech-pro-psy-modry-s-puntikem4.jpg

Pelech pro psa ve tvaru obdélníku je vhodný pro všechny velikosti psů. Vyrábí se v různých velikostech a z různých materiálů. Jeho předností je snímatelný potah, který je možné vyprat na 30°C.

Předchozí článekOtevřete si svou vlastní franšízu a vnikněte do světa podnikání
Další článekPůjčky už dávno nejsou žádné tabu