Prodej byu není vůbec žádná legrace. Pokud nemáte spoustu zkušeností z realit, tak je velice obtížné odhadnout spoustu věcí, jako může být například prodejní cena nemovitosti nebo správné cílení nabídky. My vám dnes přinášíme rovnou pětici tipů, jak si počínat při prodeji nemovitosti.

Nebojte se spolupracovat s realitními kancelářemi

Spolupráce s realitními kancelářemi je jednou z věcí, které se spousta lidí i dnes bojí. Je to ale naprosto zbytečné, protože pokud někdy realitní kanceláře opravdu měli úroveň a důvěru, je to právě dnes. Každým rokem se výrazně zvyšují požadavky na realitní kanceláře a makléře jako takové. Dnes tak v oboru nemáte šanci najít nikoho, kdo by neměl adekvátní vzdělání nebo minimálně mnoho let dokázané praxe. Prodej bytů tak může být mnohem jednodušší především pro ty, kdo se v realitním prostředí nevyznají.

Nechte si poradit s prodejní cenou bytu

Prodejní cena je pochopitelně jeden z těch nejdůležitějších parametrů. Na jedné straně barikády je riziko, že budete dlouho čekat na prodej kvůli přehnané částce. Na druhé straně je zde potom riziko, že byt prodáte okamžitě, ale s ohromnými ztrátami.

Jednou z možností, jak ideálně odhadnout cenu, je zkontrolovat byty na prodej v konkrétní lokalitě. Lokalita je totiž jednou z věcí, která dokáže ohromně ovlivnit prodejní potenciál nemovitosti. A to především rizika jako je například záplavová oblast.

Nepodceňujte důležitost homestagingu

Jedná se o jednu ze základních rad, jak prodat byt mnohem rychleji a za adekvátní peníze. Homestaging je způsob aranžování nemovitosti k prodeji. Vše spočívá v tom, že při splnění podmínek, se vám podaří získat fotografie nemovitosti s ideálními proporcemi.

Prodej nemovitosti tak bude téměř okamžitě mnohem jednodušší už jenom kvůli tomu, že bude dobře aranžovaný prostor vypadat prostorněji, organizovaněji, čistěji a bude do něj vpuštěný dostatek světla.

Nebojte se drobných investic před prodejem

Další chybou, kterou spousta lidí dělá je úplné ukončení jakýchkoliv investic. Jenže investice do vybavení a vzhledu bytu s sebou mnohdy nesou velkou šanci na zisk. Jakmile zainvestujete například několik desítek tisíc do rekonstrukce podlahy, tak může cena nemovitosti nakonec stoupnout ještě o mnohem víc.

Příliš horliví okamžitě prodat

Poslední chybou, kterou dnes zmíníme a může stát za spoustou promarněných financí, je přílišná horlivost při prodeji. Spousta lidí například kvůli stěhování nebo času tlačí na prodej. Potencionální zákazníky to tak může odradit, protože pochopitelně budou v koupi hledat „zakopaného psa“. Stejně tak ale prodej bytu nakonec může v rámci časových možností přerůst ve zcela zbytečnou ztrátu peněz.

Předchozí článekZařizování bydlení nemusí stát majlant – poradíme vám, jak ušetřit
Další článekJak hledat zaměstnání po padesátce