Pokud stále váháte nad koupí PVC (neboli polyvinylchloridu), přesvědčíme vás, proč jej pořídit třeba do vaší domácnosti či kanceláře. PVC se stalo naprosto běžnou a hojně využívanou podlahovou krytinou, jak v domácnostech, tak v prostorách, kde se denně pohybuje mnoho osob. Proč by také ne, když má velké výhody mezi něž patří : relativně příznivá pořizovací cena vzhledem k jeho dlouhé životnosti, vysoká odolnost a kromě toho i snadná údržba, čímž zároveň získává PVC i označení hygienické podlahy.                                    

 Snadná údržba

Jak jsme zmínili výše, PVC podlaha  nepotřebuje žádnou speciální údržbu. Postačí vám kyblík s vodou, mop a přípravky určené k mytí PVC. Zde opravdu apelujeme na používání výhradně těchto přípravků. Pokud byste používali jiné, riskujete tím jednak životnost své podlahy, jednak těmito přípravky poškozujete ochrannou vrstvu, která podlahu chrání před bakteriemi a plísněmi. Na trhu lze zakoupit i bezspárová PVC, takže máte naprostou jistotu, že se ve spárách nebude zdržovat špína či nejrůznější bakterie. 

Dělení PVC

Z hlediska vrstev rozdělujeme PVC na heterogenní a homogenní

Heterogenní

Jde o PVC, které má 3 vrstvy – základní vrstvu, potisk a ochrannou vrstvu. Tyto podlahy lze využít jak do domácností, tak do velmi vytížených prostor jako jsou nemocnice či úřady. Bonusem může být nepřeberné množství dekorů, díky nimž bude PVC ladit i s interiérem vaší domácnosti.

Homogenní

Oproti tomu homogenní PVC má stejné složení i provedení, protože se skládá pouze z jedné vrstvy. Nehledejte u nich tedy žádný designový dekor dřeva či kamene. Škála barevnosti je však také velmi pestrá. Tyto podlahy jsou vhodné do opravdu extrémně zatížených prostorů jako jsou výrobní haly, školy či nemocnice. 

Podlahy Gerflor Contract

Firma Gerflor je světovým lídrem a uznávaným odborníkem ve výrobě podlah. Jejich zastoupení nalezneme ve více než 100 zemích světa. Kromě toho není firmě lhostejné životní prostředí. Gerflor ve všech svých výrobcích používají recyklovatelné materiály, díky nimž lze podlahy na konci jejich životnosti lépe zrecyklovat, případně dále zpracovat. 

PVC podlahy Gerflor DesignTime Contract patří mezi vysoce zátěžová PVC, která se díky svým vlastnostem hodí do extrémně namáhaných prostředí jakou jsou školy, nemocnice, aj. Jde o homogenní typ PVC, tudíž nehledejte designové dekory dřeva. Jak už ale samotné názvy podlah (Clementine, Grenade, Kiwi) napovídají, vybrat můžeme i velmi pěkné a pestré dekory, které ocení zejména ve školách. Skvěle tak vyjasní jinak nudný či pochmurný interiér nemocnic či výrobních hal. Samozřejmě lze vybrat i méně nápadné dekory jako např. Ivoire, Roman, Souris. PVC je bezespárové, takže jeho údržba je velmi snadná a také hygienická. Pokládku PVC podlahy raději svěřte renomovaným podlahářům, vyhnete se tak množství potížím a komplikacím, které by mohly vzniknout při neodborné pokládce.

Tyto podlahy si můžete prohlédnout či přímo zakoupit například u firmy Supellex, která má své zastoupení v Brně, Praze, Ostravě a Plzni. Školený personál vám rád pomůže s výběrem či poradí s pokládkou jednotlivých podlah.

Více na: www.podlahydesigntime.cz

Předchozí článekSvět plný adrenalinových zážitků
Další článekCoworking jako moderní trend