Historie jedněch z nejstarších a nejznámějších lázní sahá až do 16. století, kdy z roku 1562 nacházíme první zmínku o zdejších lázních – majitel panství Velké Losiny Jan mladší ze Žerotína tady nechal vybudovat vedle již postavené dřevěné lázeňské budovy nový dům pro ubytování hostů. Lázně samotné ale existovaly již mnohem dříve. O jejich založení pojednává pověst, zaznamenaná v šestnáctém století. Legenda vypráví o chorém koni jakéhosi sedláka, který byl pro svou nemohoucnost majitelem vyhnán. Kůň vysílením padl do louže vody. Avšak za tři dny znovu vstal, a zcela zdravý se vrátil ke svému pánu. Tak byly objeveny léčebné účinky zdejších pramenů.

V dnešní době se jedná o jedny z nejvyhledávanějších lázní v republice. Nově zde také proběhla velká rekonstrukce, kdy byla opravena hlavní budova (nesoucí jméno Eliška) a lázně Velké Losiny nyní splňují podmínky čtyřhvězdičkového standartu.

Hlavními lázeňskými vřídly jsou horké sirné prameny s teplotou okolo 36°C, které blahodárně působí zejména na problémy s pohybovým aparátem a nervovou soustavou. Místní vyhlášená balneoterapie tyto prameny požívá k léčebným koupelím a k napájení vnitřního i venkovního bazénu. Ty doplňuje několik lázeňských, relaxačních a wellness procedur.

Jedná se o luxusní lázně s vysoce profesionálním personálem, který se postará o vaše pohodlí a kvalifikovanou péči. Svůj klid a prostor pro léčbu a relaxaci zde naleznou hosté každého věku. Obzvláště výhodné a vyhledávané jsou pobyty pro seniory.

Lázně se nachází v atraktivní krásné lokalitě podhůří Nízkého Jeseníku. Hosté tak mohou dělat procházky do okolí a kochat se nádhernými krajinnými scenériemi.

Je možné vybrat si z široké nabídky lázeňských pobytů. Wellness pobytu, rehabilitačního týdne nebo „lázní na zkoušku“. Kromě toho sem návštěvníci mohou přijet kupříkladu oslavit Silvestra nebo Velikonoční prázdniny.

Pojištěnci ministerstva vnitra navíc mají nárok na 5% slevu na všechny pobyty. Webovou stránku lázní Velké Losiny, kde najdete aktuální nabídku pobytů a další důležité informace naleznete pod tímto odkazem: http://www.e-lazne.eu/lazne-velke-losiny .

Předchozí článekDíly na nákladní auta nejsou nedostatkové zboží
Další článekDocházkový systém pro školky – jak se osvědčuje v praxi?