V poslední době se čtení stává velice populární. Není se čemu divit, je to něco, co nám dodává přehled a co nás vzdělává. V současné době se na trhu najdeme skutečně mnoho zajímavých výtisků, které stojí za přečtení. Každým rokem navíc přibývá dalších mnoho výtisků, které by se měly zařadit do povinné četby každého z nás. Letos jsme o novinky neměli nouzi. Nyní vám přinášíme pár tipů na ty nejlepší knihy, které letos vyšly. 

Následující výtisky doporučují nejen velcí podnikatelé, ale taky byly podle New York Times vážně fenomenální. Už nyní mají našlápnuto k tomu, aby se staly brzy bestsellery. Příštím rokem je jen málokteré výtisky překonají. 

Všechny knihy jsou ještě v anglickém originále, protože některé ještě nejsou do češtiny přeloženy. Jelikož jsou však velice kupované, v české verzi se jich jistě brzy dočkáme. 

ENERGY AND CIVILIZATION: A HISTORY

Václav Smil přichází s tímto fantastickým výtiskem. Jedná se o jeho novou knihu, na kterou čeští čtenáři čekají skutečně dlouho a jsou už nedočkaví. Jedná se o výtisk, na který se lidé těší pomalu jako na nové Star Wars, které nyní zamířilo do kin. Knihu doporučuje Bill Gates, který Václava Smila zařadil k pěti nejlepším spisovatelům. Jedná se o knihu, v níž český vědec popisuje energetické dějiny lidské civilizace.

CAESAR’S LAST BREATH: THE EPIC STORY OF THE AIR AROUND US

Dalším obdivuhodným výtiskem je i kniha nazvaná „Ceasar’s Last Breath: The Epic Story Of The Air Around Us“. Napsal ji Sam Kean a jedná se o příběh naší atmosféry, vzduchu. Rozebírají se zde molekuly vzduchu, které nás obklopují a díky nimž se konají mnohé zajímavé příběhy

BUNK: THE RISE OF HOAXES, HUMBUG, PLAGIARISTS, PHONIES, POST-FACTS AND FAKE NEWS

Kniha pochází z rukou Kevina Younga a pojednává o aktuálním světě internetu a technologií. Pročteme se dějinami hoaxu až k současném postfaktickému světu, který bohužel podléhá cynismu a který pravdě nevěří. 

Předchozí článekBOZP pro kadeřnictví. Pravidla, kterých se držet
Další článekNacházíte se v New Yorku? Víme, co musíte navštívit