Moře, pláž, západ slunce, sklenka kvalitního vína, to vše si pravidelně dopřáváme na letní dovolené. Moře a pláž sice nejsme schopni do našich zeměpisných šířek dostat, ale kvalitní španělské víno si nyní můžete dopřát kdykoliv.

Španělské vinařství

Historie španělského vinařství sahá až do historie dlouhé více než tisíc let. Ačkoliv Španělsko nepatří mezi ty oblasti, které by se každému jako první vybavily ve spojitosti s vinařstvím patří španělská vína k těm nejlepším. Španělsko je rozloženo do řady vinařských oblastí, přičemž k nejznámějším patří oblast Rioja, která se rozkládá na severu Španělska. Pro tuto oblast jsou typická červená vína. Všechna španělská vína se na rozdíl od těch našich dělí podle doby zrání. Ta nejmladší nesou označení joven a jsou to vína, která nezrála v dřevěných sudech. Vína, která zrála v sudech nejméně šest měsíců a jsou staré alespoň dva roky nesou označení crianza. Ta nejkvalitnější vína nesou označení reserva a gran reserva, mají typickou ovocnou chuť a zrají v sudu nejméně rok. Ty nejlepší se smějí prodávat až po šesti letech. Pokud si chcete dopřát kvalitní španělské víno, pak je vhodné obrátit se na dodavatele přímo ze Španělska.

Delikatesy k vínu

Významným dovozcem potravin typických pro oblast Středomoří je společnost BMC Brno. V jejich nabídce najdete řadu španělských vín a nechybí zde ani vína z oblasti Rioja. Kromě vín najdete v katalogu produktů také kvalitní potraviny ze zahraničí. Ideálním doplňkem k vínům jsou ovčí sýry, sýry s modrou plísní nebo zvěřinové paštiky. Nic nezkazíte, pokud na stůl nachystáte španělské olivy. Ty nejlepší pochází ze slunné Andalusie, mají typickou plnou dužinu a výraznou chuť. Zelené i černé olivy můžete použít nejen jako doplněk k mnoha pokrmům, ale také si na nich pochutnáte samostatně. Kompletní nabídku všech produktů dovážených přímo ze Španělska najdete na stránkách www.bmcbrno.cz.

Předchozí článekTopné žebříky, aby vám už v koupelně nikdy nebyla zima
Další článekKde oslavit výročí svatby?