Začínají se vaším obličejem linout vrásky? Nemusíte se kvůli nim trápit, je to přece jenom přirozený proces, který potká naprosto každého. Ale ano, je pravdou, že projevy stárnutí mohou velkou měrou snížit lidské sebevědomí, proto než zaberou anti-age krémy a prémiový kolagen, je třeba zjistit, jak je zahnat nebo jak se jich ještě lépe úplně zbavit. Existuje nějaká osvědčená rada?

Ještě je třeba konstatovat, že ne za všechny vrásky může ubývající kolagen a stárnutí jako takové. Mezi příčiny vzniku jemných linií se řadí také stres nebo nevhodný životní styl, který je opředený množstvím cukru, nezdravého občerstvení, nedostatečným pitným režimem a kouřením. Proto v okamžiku, kdy chcete s projevy stárnutí začít bojovat, vyplatí se nejdříve přejít na zdravější kolej a teprve poté zkusit ozkoušené babské rady.

Pečujte o pleť s kvalitní kosmetikou

Jak se zbavit vrásek? Jedním z efektivních způsobů je zkvalitnit péči o pleť. O svou pokožku bychom měli pečovat s opravdu jemností a se vší starostlivostí, protože se jedná o velice choulostivou záležitost. Vyvarujte se koupi produktů s obsahem alkoholu, které mají tendenci pleť spíše vysušovat (čili tvořit ideální prostředí pro vznik vrásek).

Raději investujte do hydratačních očních i pleťových krémů, které navíc obsahují vitamin C. Tato složka podporuje přirozenou tvorbu kolagenu, který stojí za pružností a elasticitou pokožky.

Odličujte se

Jelikož jsou vrásky běžným projevem stárnutí, pravděpodobně s nimi boj prohrajeme. Můžeme se ale snažit, aby se nám na obličeji nevyskytovalo víc vrásek, než je ve skutečnosti nutné. Proto nezanedbávejte péči o pleť a nezapomínejte se odličovat.

Zejména večer po bláznivém večírku na odlíčení nezapomeňte. Pleť je nejen unavená a naprosto zničená kvůli nemalé vrstvě make-upu, ale také jí škodilo zakouřené prostředí, ve kterém jste se po celý večer pohybovali. Při odličování si proto dejte načas a odličte si obličej až do bodu, kdy na tamponku nezůstane ani místečko špinavé.

Předchozí článekOd navigace, až po odhalení, což způsobuje bolest krku. Mobilní aplikace můžete využít doslova na cokoliv
Další článekJaké má výhody služba Playstation Plus na 12 měsíců?