Mnozí ani netuší, ale mobilní aplikace mají nesmírně široké využití. Většina z nás má v smartphonu předinstalované aplikace výrobcem smartphonu a několik desítek stažených aplikací z obchodu. Reálně však využíváme jen pár z nich, což je škoda.

Většinou, když něco hledáme, tak se podíváme nejprve na Google a tam to končí. Věděli jste však, že mobilní aplikace, které najdeme v obchodě, můžeme využít doslova na cokoli? Nemusí nám přitom sloužit jen jako „navigace“, ale dokonce nám mohou dopomoci odhalit, což způsobuje zablokovaný krk a co pomáhá, abychom jsme vyřešili naše problémy. Za tímto účelem můžeme využít například aplikaci Můj krk, kterou najdeme v obchodě Play.

Samozřejmě, to není všechno, prostřednictvím aplikací můžeme najít ztracení telefon, či zapatrošené věci. V druhém případě je však třeba říci, že budeme k tomu potřebovat ještě další zařízení, takzvané „Air Tagy“, které si přiložíme například ke klíčům a přes smartphone, si je „prozvonit“.

Stejně, aplikace můžeme využívat i na sledování filmů či seriálů. Dobrou aplikací za tímto účelem je například Netflix. Zároveň přes smartphony můžeme sledovat i TV Program, díky čemuž můžeme mít neustále přehled o tom, co běží v televizi.

Stejně třeba zmínit, že mobilní aplikace umí vdechnout život i smartphonem, které již nepoužíváme. Například pomocí aplikace Autobot Dash Cam, můžeme proměnit starý smartphone na plnohodnotnou Autokamera. Stejně v obchodě Play, ale i v App Store, najdeme desítky aplikací, prostřednictvím kterých dokážeme nahrávat hovory a podobně. Jinými slovy, co chceme říct, aplikace dokáží téměř cokoli a proto bychom je neměli přehlížet. Ve většině případů jsou dostupné dokonce zdarma, stačí se jen podívat v obchodě s aplikacemi po tom, co potřebujete.

Předchozí článekVýhody flexo tisku etiket
Další článekJak se zbavit vrásek?