Přemýšlíte o tom, že by váš prostor potřeboval změnu? Velkou krásu dokážou udělat nábytkové úchytky. S nimi dokážete naprosto změnit styl celého nábytku. Pomůžeme vám při výběru.

Vybírejte podle barvy

Nejčastěji si lidé vybírají nábytkové úchytky podle jejich barvy. Prostě a jednoduše potřebují, aby celek ladil a představoval to, co od interiéru očekávají. Materiály i povrchové úpravy v dnešní době umožňují splnění i těch nejnáročnějších požadavků. Podle barvy si tak vyberete nejen úchytky do luxusní kuchyně, ale také hravé prvky do dětského pokoje.

Vybírejte podle materiálu

Je libo klasiku? Zvolte si nábytkové úchytky ze slitin hliníku nebo zinku. Oblíbené jsou také úchytky nerezové nebo plastové. Tím ale nabídka rozhodně nekončí! Stále více se používají stylovky v podobě úchytek z dřeva, skla, nebo kůže.

Vybírejte podle stylu

Styl by se měl dodržovat, o tom žádná. Pokud je váš kuchyňský kout v rustikálním stylu, hodila by se také vhodná rustikální úchytka. I hypermoderní nebo minimalistický interiér si žádá své – moderní a tvarově i barevně čisté úchytky.

Vybírejte podle použití

Jiné úchytky bude potřebovat plytká skříňka nebo zásuvka, rozdílné řešení pak bude vyžadovat široký šuplík. Vždy přizpůsobte volbu úchytky praktickému použití u nábytku. Materiál bude také nutno upravit v souladu s tím, jak těžký předmět se bude pomocí úchytky otevírat.

Vybírejte podle svého pocitu

Všechna doporučení bytových designérů vždy berte s nadhledem. Sice se vyznají ve své práci a dokáží hledat ideální řešení, ale nikdy nevidí do vašich pocitů a životních prožitků. Proto se vždy spolehněte na svůj pocit a vybírejte prvky, které jsou vašemu srdci blízké. V prostoru se budete pohybovat vy a je naprosto nutné, abyste se v interiéru cítili příjemně a inspirativně.

Nábytkové úchytky jsou důležitou součástí nábytku. Dokáží podtrhnout styl, určit tón a náladu místnosti, a také vyzdvihnout osobitý styl majitele interiéru. Věnujte jejich výběru dostatek pozornosti.

Předchozí článekRekonstrukce bytu krok za krokem
Další článekDejte si pozor na nejčastější chyby při zařizování kuchyně