Již několik měsíců bojuji s urputnou bolestí zad. Nemohu se této palčivé bolesti zbavit již delší dobu a tak jsem se rozhodla navštívit lékaře, u kterého hledám odpověď na to, jak je možné, že ač nemám sedavé zaměstnání, bojuji s takovouto nelítostnou bolestí zad. Jeho odpověď, že za mým problémem může stát má matrace, na které ležím, mne doslova zarazila. Doposud jsem se totiž domnívala, že matrace, kterou jsem kupovala před osmi lety mi má ještě co nabídnout. Ovšem opak byl bohužel pravdou a při bližším ohledání matrace bylo jasné, že má lékař pravdu, jelikož proleženiny na ní, byly opravdu znatelné. Okamžitě jsem jí tak vzala a odnesla za práh našeho bytu. Nadešel čas na změnu. Mé zdraví mi za to rozhodně stojí.

Matrace musí být kvalitní

Samozřejmě, že v momentě, kdy jsem se rozhodovala pro koupi nové matrace, nastalo u mne klasické rozpoložení z toho, že nevím, jakou matraci bych do své ložnice vlastně měla zvolit. Překvapil mne mile sortiment, který byl opravdu pestrý, až zrak přecházel, ovšem jak si v takovémto moři matrací vybrat tu jednu jedinou, kterou budu disponovat opět pár let? Zasedla jsem tedy k počítači a pročítala si pro a proti u všech nabízených druhů matrací, až jsem si ve finále zvolila svou favoritku, kterou se stala sendvičová, sedmizónová matrace, která je vyrobena ze tří PUR pěn a má jednu tvrdší a jednu měkčí stranu. Řekla jsem si, že to je přesně to, co hledám. Společnici, která se dokonale přizpůsobí anatomii mého těla a navíc, budu mít na výběr z jedné tvrdší a z jedné měkčí strany. Tudíž jsem neváhala a vložila do svého košíku hned dvě. Manžel totiž nemohl zůstat pozadu, to se rozumí.

Na matracích jsem nešetřila

V dnešní době člověk samozřejmě kouká na každou korunu, což je pochopitelné. Ovšem v případě zdraví nehodlám na svých potřebách šetřit. Tudíž jsem si koupila matraci, která byla cenově výhodná, ovšem existují na trhu i levnější varianty. Mé zdraví je ale pouze jedno, tudíž jsem v tomto případě byla ochotna si za danou kvalitu připlatit. Domnívám se, že by takto měl uvažovat naprosto každý.

Předchozí článekDRFG Davida Rusňáka vytváří síť lékáren a nabízí i konzultace
Další článekTeplovzdušné ventilátory si se zimou rychle poradí