Zalíbily se vám screenové rolety a nyní si pohráváte s otázkou, kde všude lze tuto oblíbenou stínící techniku využít? V tom případě si určitě nenechte ujít náš dnešní článek, ve kterém vás s pestrým využitím screenových rolet rádi seznámíme.

Velké skleněné plochy nejsou překážkou

Jako první vhodné využití screenových rolet zmíníme velké prosklené plochy, které mohou u nás doma představovat například francouzská okna. Ani větší prosklené plochy nejsou pro screenové rolety žádnou překážkou, ba spíše naopak – pro zastínění větších ploch jsou více než ideální, protože zastíní naráz velkou plochu a jsou tak daleko lepším řešením nežli například žaluzie.

Pro zimní zahrady jasná volba

Screenové rolety můžete použít i pro zastínění zimních zahrad. Ty se během teplých dní stávají přehřátým skleníkem, ve kterém bývá k nevydržení – nepříjemné teplo v zimní zahradě vám pak brání v jejím pohodlném užívání, což je strašná škoda. Screenové rolety vám s tímto problémem snadno pomohou, proto nad jejich pořízením určitě neváhejte.

Na stínění pergol naprosto ideální

Pokud máte na své zahradě pergolu, můžete screenové rolety využít i pro jejich zastínění. Rolety jsou navíjeny na hřídel, která je prakticky neviditelná, takže nenaruší celkový estetický dojem. Screenové rolety lze v případě pergol použít jako boční stínění, což zabrání nejen nežádoucímu svitu sluníčka, které by vám pražilo přímo do očí, ale zároveň vám screenové rolety zajistí i soukromí před nezvanými pohledy sousedů, kteří mnohdy bývají zvědavější, nežli je zdrávo.

Využít se dají i na terasách

Dalším využitím screenových rolet jsou terasy, které bývají přilehlé u domu. I v tomto případě je lze použít pro boční stínění, kde poslouží stejně jako v případě výše zmíněných pergol. Soukromí vám tak při trávení času venku už nikdy nebude chybět, stejně jako vás už nebudu obtěžovat nežádoucí sluneční paprsky.

Předchozí článekJaké máme druhy půjček?
Další článekVýroba etiket a jejich druhy