Přemýšlíte, jak strávíte letošní dovolenou? Pokud neholdujete přeplněným hotelům a penzionům a raději byste volné dny strávili v přírodě, zvažte pronájem chaty s bazénem. Nabídka je opravdu široká, některé chaty lze pronajmout klidně na celé prázdniny, ale ani pronájem chaty na víkend nebývá problém. Jakýkoliv pronájem chalupy má ale svá pravidla a úskalí. Jak nenaletět a užít si perfektní dovolenou?

Lokalitu zvažte předem

Ačkoliv je chata na samotě velkým lákadlem, zvažte, zda budete schopní se k ní dostat. Pokud plánujete víkendovou romantiku s partnerem, nejspíš nebude problém absolvovat s batohem i několikakilometrovou túru, pokud ale cestujete na víc dní a s malými dětmi, dopravní dostupnost bude naprosto zásadní.

Lokalita je důležitá i z hlediska zásobování, počítejte s tím, že během několikadenní dovolené si budete potřebovat nakoupit alespoň základní potraviny. Také byste měli vědět, co chcete během pobytu dělat a zda je možnost zajímavých výletů v okolí. V neposlední řadě je dobré zjistit alespoň základní informace o okolním terénu. Pro dlouhé vyjížďky na kole a pěší výlety s malými dětmi nebude kopcovitý terén to pravé ořechové.

Informujte se o vybavení a dispozici

Co se týče samotné chaty, snažte se zjistit co nejvíc o vybavení, počtu pokojů a rozmístění lůžek. Prostá informace o tom, kolik lidí se zde může maximálně ubytovat, může být zavádějící – je rozdíl, zda bude spát deset lidí v jedné místnosti, nebo zda se rozmístí do pěti pokojů.

Ani vybavení chaty neberte na lehkou váhu. Budete mít k dispozici gril i s uhlím, povlečení, houbičku na nádobí, dětskou přistýlku nebo třeba bazén? Ušetříte si místo v kufru i nervy s improvizovaným řešením problémů.

Dodatečné náklady

To, kolik chcete do pronájmu chaty investovat, je jedna věc. Druhá věc je skutečná cena. Je totiž běžné, že spotřebovaná energie a náklady na úklid se platí až po skončení pobytu. Nebojte se zeptat na to, co není z popisu chaty zřejmé.

Předchozí článekKrásný trávník nemusí být jen sen! Dokážete to i vy. Jak na to?
Další článekMost láká řemeslníky na zajímavé platové podmínky a benefity