Most je jedním z největších měst v rámci severozápadních Čech, ale také jedním z nejpodstatnějších měst v České republice, co se týče průmyslu. Mostecká pánev je totiž proslulá svými největšími doly na hnědé uhlí, které se u nás dají najít.

Ačkoliv jsou už některé doly, především pak doslova gigantický Důl Československé armády, na postupném sestupu, tak je tato oblast neustále vytěžována. Přitom se ale potýká také s tím, že je zde dlouhodobě nedostatek kvalitních pracovních sil, které by se o bezpečný provoz dolů a jejich okolí dokázal postarat.

Proč je zde nedostatek pracovních sil?

Víceméně všechny možné nabídky práce Most se velice často točí kolem technologického zabezpečení a poptávky po řemeslnících. Zatím co v jiných oborech si dlouhodobě i na Mostecku mohli zaměstnanci přijít na příjemné peníze, tak řemeslníci konkrétně byli velice dlouho v nepříjemném finančním útlumu.

Tím se víceméně pojí Most se všemi dalšími důležitými regiony, které se táhnou od západních Karlových Varů až po severní regiony Teplicka nebo Ústí nad Labem. Mnohá pracovní místa Most zkrátka nedokázal tvořit tak ohodnocená a konkurenceschopná, aby zde měli zaměstnanci motivaci zůstávat.

To se ale velice rychle mění!

Jenže tato situace nemohla trvat věčně a v současnosti nabídnou práce v Mostě, opravdu výborné platové ohodnocení a benefity. Nabídky jsou pochopitelně zaměřeny na ty sektory, kde Mostecko dlouhodobě může pociťovat nedostatek pracovních pozic. Tedy na různé oblasti průmyslu, a především jednotlivé druhy řemeslníků, kteří dlouhodobě raději hledali práci v Německu. Současná situace se ale zlepšila, přičemž si místní zaměstnanci přijdou na platy shodné s republikovým průměrem v rámci daného oboru, což je velký krok vpřed oproti předchozím létům.

Předchozí článekNa co si dát pozor při výběru chaty k pronájmu
Další článekPosílání balíků, které má svá pravidla