Komerční pojištění má desítky různých podob, to je při dnešní situaci na trhu jistě nad slunce jasné. Přitom, můžete si nechat pojistit prakticky vše, od bydlení až třeba po notebook a jeho prodlouženou záruku. Existuje i takzvané pojištění občanské odpovědnosti, které pokryje nepříjemné situace v supermarketu, na chodníku, ve výtahu nebo při dovolené s dětmi. Zkrátka, pojistné krytí vás nemusí nikdy opustit – jde jen o to si vše správně navolit.

Přes internet si půjčíte, ale klidně i sjednáte dlouhodobé pojištění

V současné době nic nebrání tomu, abyste si sjednali pojištění domácnosti online. Na kamennou pobočku už určitě nemusíte, stačí totiž jen pár kliknutí myši a několik minut strávených u počítače.

Jediné, co je potřeba vědět, je obytná plocha prostoru, který máte v plánu pojistit. Tedy například 26 metrů čtverečních garsonky nebo 50 metrů čtverečních rekreačního objektu. Celá záležitost má jen pět bodů, a to včetně platby a zadání kontaktních údajů. Nezabere tak příliš času ani nervů, což je v dnešní uspěchané době mimořádně důležité.

Pozor na náledí a nepozornost dětí v supermarketu

Takzvané pojištění proti blbosti je stále oblíbenější – a rozhodně není divu. Za jednu cenu se pojistné krytí týká celé rodiny, takže i malých dětí, které občas trochu zlobí. Ochrana platí celosvětově, tudíž není nutné řešit dodatečné připojištění, pokud se vydáte třeba k Jadranu nebo do Řecka. Pojištěný je i váš pejsek, takže žádný strach!

Prodloužená záruka by měla být na našem trhu samozřejmostí

Další zajímavou možností na trhu je pojištění prodloužené záruky. To se může vztahovat na televizi, pračku nebo ledničku, prodloužení záruky je možné v určitých případech až o celé tři roky. Funguje to jednoduše, pokud výrobek nepůjde již opravit, dostane pojištěnec peníze na pořízení nového kusu. Ona magická prodloužená záruka totiž může začít trochu váznout, když jednáte s tím či oním obchodem, takže pojistka jistě není od věci.


Máte zájem o sjednání pojištění Vaší nemovitosti za nejlepší cenu? Navštivte srovnávač a vyberte si to nejvýhodnější pojištění domácnosti.

Předchozí článekTypy manipulační techniky, do nichž by se mělo investovat přednostně
Další článekJak rychle a levně vyřešit ve firmě PO?