Káva je nejčastějším barvičem našich zubů. Pokud chceme mít krásný bílý úsměv je nejlepší se jejímu pití úplně vyhnout. Málokdo z nás si ale dokáže život bez kofeinu představit. Ranní cappuccino a odpolední espreso se staly nedílnou součástí našeho života. Naštěstí existuje pár tipů, jak vliv kávy na naše zuby zmírnit!  

1: Vyčistit nebo vypláchnout ústa

Nejlepším pomocníkem v boji se žloutnoucími zuby je samozřejmě zubní kartáček. Ústa bychom si měli vyčistit ihned po pití kávy. Ne vždy ale máme příležitost a čas odběhnout do koupelny. Kávu můžeme ze zubů opláchnout i vypitím obyčejné vody. Ke kávě bychom ji koneckonců měli dostat automaticky.

2: Přidejte mléko a uberte cukru

Čím tmavší je káva, kterou pijeme, tím víc zbarví naše zuby. Ideální je proto přidat do šálku i mléko. Opatrní bychom ale měli být při slazení.  Cukr se rozpustí v kávě a zvyšuje se množství přijímaného cukru, který je i v ústech a tento cukr bakterie v ústech začnou měnit a jedním z produktů jsou kyseliny, které ničí zubní sklovinu.  Nejlepší je se slazení úplně vyhnout a raději sáhnout po mléku, které kávu také zjemní.

3: Zkuste to s brčkem

Pít kávu brčkem je skvělým trikem, jak si zbytečně nezbarvovat chrup. Kávu můžeme rovnou polykat, aniž bychom ji cedili přes přední zuby. Espreso samozřejmě brčkem pít nebudeme, u latte nebo ledové kávy se to ale vyplatí. Navíc si při pití nerozmažeme rtěnku.

4: Bělení zubů

Jestliže nás trápí nažloutlé nebo zašedlé zuby, není nic snazšího než navštívit zubní kliniku. Stomatologové z Mediestetik nám zuby vybělí pomocí plazmové lampy ZOOM 3®. Tento typ bělení zubů obsahuje o více než třetinu méně peroxidu. Pro naše zuby je tak šetrnější, než jiné metody.  Specialisté nám už během jednoho sezení zvládnou úsměv vybělit až o čtyři odstíny. Nejefektivnější je dodržovat všechny zmíněné rady a zároveň se svěřit do péče odborníkům! Důležitá je prevence, proto doporučujeme i pravidelnou návštěvu dentální hygieny.

Předchozí článekNebankovní půjčka na auto
Další článekAlpské lyžování ve Špindlu – jak dopadne Ledecká nebo Vlhová?