David Rusňák s Rudolfem Matějkou pracují na budování lékárenské sítě DRFG. Matějka při tom zúročuje bohaté zkušenosti, které získal při zakládání své vlastní společnosti. Firmu v roce 2003 prodal německému koncernu PHOENIX, ve kterém následně působil. V síti lékáren Na zdraví se nyní podílí na vývoji léků vlastní řady a zavedení odborných konzultacích.

Množství lékáren se neustále navyšuje

Investiční skupina DRFG chce být trojkou na trhu. V současné době vlastní 15 lékáren po celé České republice. Tento počet však neustále roste a podle plánů by měla skupina vlastnit až 25 lékáren. Záměrem je nabízet služby všude, kde dosáhnou stanovených podmínek. Těmi jsou zejména kvalitní lokalita, vhodná lékárna a časová připravenost prodávajícího.

Podle diskuze s Rudolfem Matějkou je pro DRFG důležité, aby byly lékárny orientovány na samoobslužný prodej. Kromě kvalitní lokality se proto soustředí také na velkou prodejní plochu. Prodejny nemusí být nutně umístěny v nákupních centrech, ale mohou být i v menších městech či v areálu nemocnice, jako tomu je ve Faustově domě v Praze.

Výhodné umístění nabízí také menší obce se spádem 3500 lidí, kde do budoucna pravděpodobně nehrozí konkurenční boj. Lidé se přiklánějí k samoléčbě, hodně si o lécích zjišťují a také se informují prostřednictvím recenzí. Proto je přizpůsobení plochy k samoobslužnému prodeji tím nejlepším řešením. Více na drfg-medical.cz

S čím novým přichází lékárny Na zdraví?

Lékárenská síť Davida Rusňáka má několik významných konkurenčních výhod. Jednou z nich jsou konzultace, které skupina nabízí. Právě konzultacemi se DRFG plánuje odlišovat od ostatních lékáren. Hlavními tématy jsou redukce hmotnosti, léčba chronické bolesti, poruchy spánku, problémy s trávením a další. Druhou konkurenční výhodou sítě lékáren DRFG jsou výrobky vlastní řady. V plánu je vývoj prvního doplňku stravy na hubnutí.

Investiční skupina Davida Rusňáka vznikla v roce 2011 a je jedním z eminentů dluhopisů. Kromě lékárenství se věnuje také energetice, telekomunikacím a nemovitostem.

Předchozí článekSoutěž pro maturanty o focení plesu zdarma
Další článekMatrace zákonitě tvoří polovinu našeho zdraví