Pokud máte na svém pozemku nemovitost, která sice ještě stojí, ale není v obyvatelném stavu, pravděpodobně se ptáte, jestli ji máte zrekonstruovat nebo raději zdemolovat. To jsou totiž jediné dvě možnosti, které přichází v úvahu. Do demolice se většinou nechce jít, protože k danému objektu máme jistý citový vztah, ale pravdou je, že je to lepší možnost. Proč?

Rekonstrukce je příliš složitá

Odpověď na otázku, proč je lepší demolice, než rekonstrukce starého domu je poměrně jasná. I kdybyste měli zájem jenom o částečnou rekonstrukci, i v tomto případě by se jednalo o složitější záležitost, než kdybyste nemovitost zbourali a na jejím místě postavili nemovitost zcela novou. A to nemluvíme o problémech, na které při rekonstrukci můžete narazit a kvůli kterým budete muset rekonstrukci zcela přerušit.

Jaké problémy máme na mysli? Tak především to, že budou naprosto nekvalitní základy, které neumožní pokračovat v rekonstrukci. Pak budete litovat toho, že jste se do rekonstrukce vůbec kdy vrhli a vyhodili tak peníze doslova z okna. Druhý problém, který může nastat, je zjištění, že starý dům má naprosto nekvalitní rozvody elektřiny a plynu. I tento problém způsobí, že rekonstrukci ihned utnete. 

Další problémy jsou spíše kosmetickou vadou na kráse. Myšleny jsou praskající zdi, špatně rozestavěné místnosti nebo špatná orientace oken. Tyto problémy by však v novostavbě nebyly. 

Starý dům má neodstranitelné chyby

I když s některými problémy by se dalo něco dělat, většina problémů jsou neodstranitelnými chybami, které mohou bydlení v příbytku značně znepříjemnit. Pokud si však zavoláte na pomoc firmu zabývající se bouracími a demoličními pracemi, dům bude srovnán se zemí a na jeho místě bude postaven dům zcela nový, podle vašich představ a bez problémů či neodstranitelných vad nejen na kráse. 

Předchozí článekJak zařídit terárium krok po kroku
Další článekPři výběru venkovní dlažby máme mnoho možností